Koka logi un durvis

Koka logi

Pasīvie – Attīstoties ilgtspējīgas attīstības un energoefektīvo māju konceptam, cilvēki arvien lielāku uzmanību pievērš siltumenerģijas zudumu samazināšanai. SIA “ALMAL” piedāvā high performance pasīvos logus, kas atbilst augstākajām starptautiski noteiktām pasīvo logu prasībām. Pasīvās mājas – skats nākotnē un augstas energoefektivitātes māja. Galvenās pasīvo māju īpašības ir izcila siltumizolācija, hermētiskums, siltuma atguve no izplūdes gaisa un kvalitatīvi zema enerģijas patēriņa logi un durvis. SIA “ALMAL” piedāvā gan uz āru, gan uz iekšu veramus pasīvos logus. Kā apliecina testu rezultāti, Top Swing pasīvajiem logiem U vērtība – 0,59, IV 92 profila – 0,62.

Top Swing Opus – Spilka Opus eņģu unikālā konstrukcija ļauj logu pagriezt pilnībā ar ārpusi uz iekšu, kas padara logu kopšanu ērtu un vienkāršu. Spilka Opus galvenā iezīme ir tāda, ka eņģes ir iestiprinātas starp rāmi un vērtni un ir novietotas loga sānā esošajā gropē. Tādējādi eņģes ir „paslēptas”, no ārpuses gandrīz nav redzamas un neietekmē ārējo izskatu. Logu ir iespējams pagriezt par 180°. Šie logi var būt izgatavoti no koka vai apvienojot koku ar alumīniju, ar ko pārklāta rāmja un vērtnes ārējā daļa.

Skandināvu sānu veramie logi ļauj pilnībā izmantot iekštelpu platību, jo to vērtnes veras uz āru gandrīz 180 grādu leņķī. Viens no to pozitīvajiem aspektiem ir arī salīdzinoši zemās izmaksas, kas pamatojamas ar koka logu konstrukcijas vienkāršību. Tajā pašā laikā skandināvi sānu veramie logi ir aprīkoti ar atvēršanas ierobežotāju, kas sākotnēji ļauj to atvērt tikai 100 mm platumā. Tas ir lietderīgi ģimenēm ar maziem bērniem.

Koka logu standarta komplektācijā ietilpst 24 mm divu stiklu pakete vai 36 mm trīs stiklu pakete, kas garantē augstāku skaņas un siltuma izolāciju.

Skandināvu sānu veramos koka logus iespējams izgatavot gan no priedes masīvkoka, gan no koka un alumīnija salikuma, kur alumīnijs tiek uzlikts uz rāmja un vērtnes ārpuses.

Uz iekšu veramie 68 profils un 92 profils.Vācu tipa koka logi ir verami uz iekšu un atgāžami ar vērtni uz augšu. Pateicoties vienkāršajai kopšanai, tie šobrīd ir pieprasītākie logi Eiropā un arī Latvijā. Vācu tipa koka logi ir piemēroti dažādiem vēdināšanas režīmiem, tos attiecīgi atverot pilnībā, vērtni atgāžot par 10 cm vai atstājot ziemas vēdināšanas režīmā, kad vērtne atgāžas tikai par 7 mm. Šādi iespējams regulēt gaisa apmaiņu telpā atkarībā no laika apstākļiem un nepieciešamības, vienlaikus saglabājot pietiekoši augstas siltuma un skaņas izolācijas īpašības.

Vācu tipa koka logus iespējams izgatavot dažādās formās un lielumos, pieskaņojot katra projekta vajadzībām. Logi var būt kantaini, trijstūraini, apaļi, arkas vai jebkādas citas formas, verami kā arī neverami. Neverami  koka logi visbiežāk tiek izmantoti sabiedriskās ēkās, veikalu skatlogiem vai arī dzīvojamo māju pirmajos stāvos, kur tos iespējams tīrīt no ārpuses. Tāpat pieejami dažādi gan stiklu dalošie, gan dekoratīvie loga rūtojumi, kas ļauj piešķirt mājai īpašu stilu un padara stikla paketi izturīgāku pret ārējās vides iedarbību.

Loga skaņas un siltuma izolācija ir atkarīga no izvēlētās stikla paketes biezuma. Loga stikla paketes ir izgatavotas diviem vai trim stikliem ar selektīvo pārklājumu un piepildītas ar argona gāzi, kas nodrošina maksimālu izolāciju kā karstā vasarā, tā salā.

Koka durvis

Klasiskās sistēmas. Klasiskās koka ārdurvis var būt gan 68 mm, gan 78 mm un 92 mm biezumā, kas veidotas atbilstoši Rietumeiropas standartiem. Klasiskās ārdurvis sastāv no priedes, ozola vai cita koka, kuram pa vidu ir stikla vai koka pildījums, padarot durvis vizuāli izsmalcinātākas un saglabājot drošību.

Koka ārdurvis tiek aprīkotas ar augstas drošības daudzpunktu slēgšanas mehānismiem, kas ir ērti lietošanā un pietiekami sarežģīti, lai garantētu augstu drošības pakāpi.

Stikla elementi durvīs tiek izgatavoti no stikla paketēm, no kuru biezuma un veida atkarīga arī ārdurvju siltuma un skaņas izolācija

Uz iekšu veramas salokāmās durvis nodrošina lielisku funkcionalitāti un vienlaikus vizuāli pievilcīgu izskatu. Šādas ārdurvis visbiežāk tiek izmantotas kā izeja uz mājas pagalmu vai terasi, atvērtā veidā apvienojot dārzu un iekštelpas. Vēl viens pozitīvs aspekts ir zemais koka slieksnis — tas rada papildu komfortu, pārvietojoties pa māju vai sabiedrisku vietu. Augstas kvalitātes stikla paketes nodrošina efektīvu siltuma un skaņas izolāciju.

SIA „ALMAL” piedāvā augstākās klases uz iekšu veramas salokāmās durvis, kas ir izgatavotas no priedes lamināta, dabīgas priedes vai ozola.

GU Lift. Bīdāmās koka durvis ir laba izvēle gan iekšdurvīm, gan ārdurvīm. Tās neaizņem daudz vietas, tāpēc telpas var izmantot optimāli. Bīdāmās durvis paplašina telpu, nodrošinot gaismas plūsmu tāpat kā logs. Bīdāmās durvis kļūst arvien populārāks risinājums sabiedriskās ēkās un arī privātmājās. Aprīkojot tās ar kvalitatīvām slēdzenēm, var garantēt augstu drošību. Arī siltuma un skaņas izolācija ir līdzīga izolācijai, ko rada koka durvis ar eņģēm. SIA „ALMAL” piedāvā GU bīdāmās durvis ar eļļotu ozola slieksni, kas sniedz papildu siltuma sajūtu.

Vēl viena iespēja ir izvēlēties modificētās koksnes Accoya slieksni. Tas ne tikai labi izskatās un ir moderns, bet tam piemīt arī augsta stabilitāte. 

Šīs durvis var būt izgatavotas no koka vai apvienojot koku ar alumīniju, ar ko pārklāta rāmja un vērtnes ārējā daļa.